Sizlerden Gelenler

@dilhununbloguu Herkese günaydın. Bugün kandil öncelikle herkesin kandili mübarek olsun. Bu hayırlı günde bu güzel şiir kitabını sizinle paylaşmak istedim. Aşkın anlatıldığı, tasavvufi şiirlerin olduğu güzel bir kitap. Sizi yormayacak, bazende derin düşünceye daldırıcak sözler de bulunmaktadır. Herkese keyifli okumalar diliyorum.

@askirevan_ #yarlabir emek verilmiş,okunacak, okunmaya değer güzel bir kitap. Çağrı Doğan’ın yüreğine emeğine sağlık bizlere böylesine güzel bir eser sunduğu için teşekkür ederim.benim de radyo programlarımda severek okuduğum şiirler (kalp sesleri) hepsi bir birinden güzel ve içsel. Eğer hala okumayan varsa? Mutlaka bir an evvel alıp okumalı. Hararetle tavsiye edilir.@yarlabirkitabi

@senayinkitaplari Tüm satırlarını keyifle okudum, seslendirmem de sayfamda dursun istedim.

@begonya81 Kitabınıza çay eşlik etsin diyor değerli yazarımız. Birde böyle okuyalım…Yare,yâre yazılmış aşk tadında manevi dinginliğe ulaştıran bir şiir kitabı alıp okunmalı ama mutlaka yanında bir bardak çay ile

@neslihan_urhan1 Eylül demek herkesçe farklı bana göre olanı. Yeni yeni kitaplar, şiirlere en çok yakışan ay, bir senenin tüm derslerini tek seferde öğreten öğretmen. Bu arada şair ağabeyimiz “Yol ol ki, yol alma…” derken çok güzel söylemiş.

Gülay Bilir Esselamu aleykum çağrı bey . Öncelikle başarılar dilerim .Ben gülay bilir kuzenim kitap imzalatmisti size. İlk başta 7 yaşından beri kitap okuduğum icin kitap hususun da asiri seçimiyim ve bil hassa şiir konuşun da birileri bana kitap hediye edecekken bile terettur yaşarlar fakat yazdığınız söz ve şiirler o kadar manidar ve anlamlı ki 1990 dan sonra yazılmış ibrahim tenekeci hariç hiç bir şiir kitabını okumayan ben ilk defa sizin kitabınızı okudum gercekten kendinizi tekrarlamamışsınız tekrar başarılarıniz devamını dilerim unutmayın hocam söz uçar yazı kalır…

@pandaminoo Öncelikle bu kitabı bana gönderdiği için Çağrı Doğan’a çok teşekkür ediyorum.Yorumuna gelirsek kitap zaten çok inceydi ve içerisindeki sözler/şiirler kısaydı.Bu yuzden bitirmek 1 saattimi bile almadı.Ben kitabı gerçekten çook beğendim.Her sayfayı çevirişimde içim huzurla doldu.Aşkı o kadar güzel tanımlayan şiirler vardı ki… Şiirlerin dini yönden olmasını da çok sevdim gerçekten her bir satırı okurken içim ısındı. Kesinlikle hepinize öneriyorum.

@idcuci Bir sevdadır gönül Allah’ı sevince. Allah, gönüle AŞKİ bahş edince. birbirinden güzel satırlarla , mısralarla oluşa Yarla Bir şiirleri tam da gönüle hitap eder. ruhu, yüreği ferahlandırır. … okumanızi tavsiye ediyorum, değerli okursever dostlarim…

@svlsln Uzun zamandır şiir kitabı okumadığım için, aşk ve tasavvufla yazılmış, güzel şiirler ve anlamlı sözlerden oluşan bu kitap bana çok iyi geldi. Yazar kitabın arkasında, çay ile birlikte okuyunuz yazmış ama, ben çay sevmediğim için kahvemle keyifle okudum.

@kahve_kokan_kitaplar Aslında pek siir okuyamiyorum, ama bir sans verip ,okumak istedim. Güzel deneyim oldu. Çayla tavsiye edilen, gönlünüze akan, bu güzel siirleri ben kahve ile okudum. Uyanış Yayınevi’ne bu güzel kitabı bizimle buluşturduğu için çok teşekür ederim. #yarlabir kitabi için Çağrı Doğan’ın Emeğine, kalemine sağlık rabbim yolunu açık etsin.

@ipekten_kitaplik Kitap dostlarım ile şiir günü yaptık birlikte. Günümüzde şiirler önemini yitirmeye başladı. Roman, öykü Dergi makale yazıları günümüzde daha fazla okunuyor ve şiirlere uzak kalıyoruz. Onları unutuyoruz. Bende şiir severim ve tabi ki çay.  Çaysız bir dakikam geçmez. O yüzden bu kitabı sevdim. arkadaşlarla sesli şiir dinletisi bile yaptık. Arada sizler de şiir günleri yapın derim. Keyifli haftalar dilerim.

@kahve_kitap_aski Kısa şiirlerden sözlerden oluşan bir kitap. Guzel anlamli sozler ve dizeler vardı. Yalnız yazarın bazı sözleri hep cay ile ilgili. Bir sonraki eserinde kahve severleride dusunsun lutfen. Peki sizler çay mı yoksa kahveden mi yana tercihinizi kullanıyorsunuz?

@emelin.kutuphanesi İtiraf etmeliyim ki uzun süredir şiir kitabı okumamıştım. Ancak beğendiğimiz şiirler üzerine epey sohbet ettiğimiz keyifli bir okuma oldu. Şiir sevenler için çay ile birlikte okunması tavsiye edilen kitabı seveceğini düşünüyorum. Keyifli, bol kitaplı bir hafta olsun.

@kitapkurdu_lucca Şiir severler için çok güzel bir eser. Bu kitabı bizlere sunan yazarımız  Çağrı Doğan ve Uyanış Yayınevi ‘ne çok teşekkür ederim. Tabi ki kitabın bana ulaşmasına asıl vesile olan @kitapolog_ canım bookstagramıma çok ama çok teşekkür ederim.

@secildemir2611 Kitap okumak güzel. İçeriğinde anlatılan yeşil gözlü kadın kendi kanından olunca, heyecan ve gurur verici.

@kitapokufotografcek Gelelim yine Uyanış Yayınevi muhteşem kalitesine. Çağrı Doğanın muhteşem olarak ele aldığı Yârla Bir eseri şiir kitabı arkadaşlar incelediği kadarıyla güzel bir kitap tavsiyemdir size.

@gamzeyedair Bu hayatta bence de ya YÂRLA BİR OLURSUN yada YERLE BİR OLURSUN. Uyanış Yayınevi bu kitabı aylar öncesinde yollamıştı okumaya çok geç kaldım. Her satır manevi huzur. Tekrar teşekkür ederim. Allah yolunda merhamet sahibi olanla el ele olmak dileğiyle. Kaleminize sağlık Çağrı Doğan_. Roman sanmıştım ama her sayfa sevgiliye ayrı güzel sözler ve Allah sevgisiyle beraberinde gelen güzelliklerden ibaret.Okurken mutlaka Mevlana GEL GÖR BENİ AŞK NEYLEDİ açarak okuyun hissediyorsunuz o sevgiyi , aşkı..

@birkitap.biryorum Hepimiz “hasretlik” duygusunu yaşamışızdır. Peki hasret duyduğunuz kişiyle kavuştunuz mu? Özlerken sabrınız taşacak gibi oldu mu? #YarlaBirKitabi

@mavimsi_guvercinka Herkese merhabalar huzurlu haftalar dilerim sevgili kitap dostlarım. Sizlere #okudumbitti Yârla Bir eserinin yorumuyla geldim. Yine kitabımda Uyanış Yayınevi kalitesi var. “UYANIŞ YAYINLARININ GİRDİĞİ HER EV BİR EDEBİ MEKTEP OLUR.” Sevgili Çağrı Doğan yazarımızın #YârlaBir eseri muhteşem ötesi. Çok severek okudum. İnsan şiir okumalı arkadaşlar. İlmek ilmek işlemeli ruhuna o dizeler, dörtlükler nesirler ,nazımlar. Sizi bilmem ama insan şiir okurken aklında ki kişi özel olmalı onun için. Kitabımızda gelirsek genel olarak sevda şiirleri ve sözleri var. Ve bu yâri isteyiş Yaradan’dandır. Ne güzel bir isteyiştir… Yâri sevdim Yaradandan ötürü… Her şiir severinin, çok severek okunacağı kitap sevgiyle kalın.

@kitap.seheri Kitap tek kelimeyle harikaydı . hem deneme tarzında yazılmış yazılar hem şiirler hemde sözler vardı kitapta ben çok severek okudum. Yazarın dediği gibi kitabı çayla beraber okuyun.

@kitap_can_ Aşk Yalnızlık Hasret Özlem üzerine yazılmış şiir ve edebi cümlelerden oluşan duygu dolu bu kitabı okumama vesile olan Uyanış Yayınevi ’ne çok teşekkür ederim.

@hlyaltyldz Bu güzel eserleri okumama vesile oldukları için teşekkürü borç bilirim…Saygılar efendim.

@vaveylakitapligi Herkese selam bugün Uyanış Yayınevi’nin göndermiş olduğu Yarla Bir kitabının yorumu ile geldim. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Öncelikle kitap deneme tarzında ve biraz tasavvuf var. Yani aşkı Allah ile ilişkilendirmiş ve çok hoş bir kitap ortaya çıkmış. Bir günde bitirebileceğiniz güzel bir kitap.

@lawbookstudy Çağrı Doğan-Yârla Bir Bugün insanın okurken beynini rahatlatacak bir aşktan kesitler bulacağınız tasavvufi bir şiir kitabıyla geliyorum. Yazarımız kitabın arkasında çayla okuyunuz demiş bende hemen çay demledim.

@kitapolog_ Tasavvuf edebiyatından olan bir şiir kitabından alıntılar bırakıyorum buraya. Tasavvuf edebiyatı seven takipçilerime kitap tavsiyemdir.

@okurannebebek Günaydın,mutlu günler dilerim. #okudumbitti lerin arasında yerini alan güzel kitap #yarlabir kitabından alıntılar bırakıp işe devam edeceğim. Sevgiyle,huzurla ve aşkla kalın. Emeginize sağlık Çağrı Doğan…

@bozkirdaki.cekirdek Yarla Bir” #okudumbitti bir şiir resitali geçti iliklerimden. tat bıraktı damarlarıma. belki kıymetli ye belki de degerliye ama mutlaka en kıymetlisine ya da en degerlisine fırlatılmış bir dimag sıçrayışı. şairin de dediği gibi aslında mevzu bahis en temizinden bir ask ise ortası yoktur bunun azizim. “ya yerle bir olursun; ya da yarla bir” ve aşk aramaktir azizim. onu havada,suda,bir mekanda,bir diyarda, bir sigara dumanında bir çay yudumunda, bir martı çığlığında bir deniz dalgasında, soğuk esen poyrazda, çöl ortasında açmış bir kır papatyasında . ve tamam olmaktır azizim onda,ictigin suda, yürüdüğün yolda ve damlamaya hazırlanan damlada… bir solukta okunan bu eserle şairimizin murekkebinde, Leyla’sını bulmus bir Mecnun’un ayak izlerini hissettim. murekkebinin daim olması dileğiyle.

@sebnem_sanli Yine bir şiir kitabıyla buradsyım.Uyanış Yayınevi’nden çıkan “Yarla Bir” kitabını okudum ve bir çırpıda bitirdim. Çağrı Doğan, şiirlerinde aşkı dualaştırarak yazmış. Keyifli bir kitaptı. Bu güzel kitsp için yayınevine teşekkür ederim.

@aytulun_kutuphanesi O kadar güzel sözler ve şiirler var ki…Şair kime yazmış ya da şaire kim yazdırmış bu kadar aşk dolu şiirleri. Hiç sıkılmadan birçırpıda okunabilen kitapları seviyorum. Kitabı okurken kendinizden de birşeyler mutlaka bulacaksınız. Çek beğendiğim yerlere post tit yapıştırdım. Gönül ister ki hepsini yayınlayayım malesef mümkün değil. Siz iyisimi bu kitabı alın yazarımız ın da dediği gibi “çay ile birlikte okuyun” ben yazarımızı dinledim büyük keyif aldım. Şimdi sıra sizde.Keyifli okumalar dilerim.

@gulaykaya50 Uzun bir romandan sonra bir solukta, keyifle okuyup bitirdim. Yazarın kaleminden dökülen kısa şiir ve sözlerden oluşan; aşk, sevda, vuslat kokulu bir kitap. Yazarın kalemine, emeğine, yüreğine sağlık. Yolu açık, kalemi daim olsun. Aşk yaşanmadan, yazılamayacağını düşünenlerdenim. İlham veren aşkına da selamlarımı iletiyorum. Not aldığım birbirinden güzel alıntılarla bitiriyorum yorumumu.

@parlak.meltem Güzel bir şiir kitabı olmuş. Severek hiç sıkılmadan okudum. Yazarımız çay eşliğinde okuyun demiş ya ben kahve eşliğinde okudum. Çok beğenerek okuduğum yerlerin altını çizdim. Genel anlamda iyiydi. Dinlendirici bir kitap. Yazara şiir hayatında başarılar diliyorum.

@seldabertugbalamir Yarla Yaradan’ın aşkının bir arada harmanlandığı mısralar…İnsanı bunaltmayan, yüreğinizde ılık bir esintiye sebep olacak bir kitap, sonsuz sevgilerle… 

@ourbookescape Sizlere Uyanış Yayınevi tarafından almış olduğum iki kitaptan birincisinin yorumu ile geldim. Aslında yorumdan çok alıntılar olacak çünkü Yarla Bir kitabı şiir kitabı niteliğinde bir kitaptı. Yarla Bir şiir okumayı denemek isteyenler için önerebileceğim bir kitap diyebilirim. Bende sürekli şiir okuyan biri değilimdir ve bir oturuşta okuyup bitirdim. Zaten kısa kısa dizelerden oluşuyordu.

@biranneninkitaplari Siirle pek aram olmamasına rağmen bir saatte bitti kitap. Çok sevdiğim sıcacık ve samimi satırlar vardı. Şiir sevenlere tavsiyemdir. Uyanış Yayınevi’ne hediyesi için tesekkur ederim. Çağrı Doğan kaleminiz daim olsun…


 

Sizlerden mesajlarınızın yayınlanmasını istiyorsanız sosyal medya hesaplarınızdan #YarlaBir etiketi üzerinden paylaşımlarınızı yapabilirsiniz.