Çağrı Doğan Kimdir?

30 yaşında ki Çağrı Doğan, Eskişehir’de Dünya’ya geldi. Aslen Bilecik, Bozüyüklü’dür.

Çağrı Doğan

İlk ve Orta öğrenimini Bozüyük’te, lise öğrenimini Bozüyük Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Elektrik-Elektronik bölümünde tamamladı. 2006-2009 yılları arasında Konya Selçuk Üniversitesi Elektronik Haberleşme bölümünü okumak üzere gittiği eğitimini 2009 yılında yarıda bıraktı. Şu anda Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünü okumaktadır.

Askerlik görevini 2011-2013 yılları arasında 15 ay olarak; Acemi birliğini İstanbul’da, usta birliğini Bitlis/Tatvan’da tamamladı.

Ülkücü Hareket’le babası sayesinde çok küçük yaşlarda tanıştı. Konya Selçuk Üniversitesi’nde bulunduğu süre içerisinde Ülkü Ocakları üniversite teşkilatında aktif görevde bulundu. Eğitim gördüğü fakültede ikinci öğretim başkanlığı yaptı. Sırasıyla Bozüyük Ülkü Ocakları’nda sekreter, Eğitim Masası Birimi Başkanı, Teşkilatlandırma Birimi Başkanlığı, Başkan Yardımcılığı ve 2015-2016 yıllarında tam bir sene süreyle Bozüyük Ülkü Ocakları Başkanlığı görevlerinde bulundu.

2 yıl süreyle reklamcılık ve nakliye üzerine ticaretle uğraştı. Ayrıca küçük yaşlardan beri grafikerlik ve web tasarımcılığı yapmakta olan yazar,  Bozüyük ve Eskişehir’de çeşitli firmalarda grafikerlik yaptı. Tasarım Konağı’na grafiker olarak tasarımlarıyla destek olmaya çalışmaktadır. Şu anda bir firmada sevkiyat şefi olarak çalışmaktadır.

Yıllardır edebiyata merakı bulunan, yazılar, şiirler ve sözler yazmakta olan Doğan, Uyanış Yayınevi sahibi Ahmet Bilgehan Arıkan ağabeyinin teşvikiyle yazmış olduğu şiirleri, makale ve sözleri kitap haline getirmeye karar verdi. Nisan 2018’de ise ilk kitabı Yârla Bir’i çıkarttı. Ve kitabını eşi Betül Hanım’a ithaf etti.

Doğan; Evli ve Hira Ülkü adında 1 kız babasıdır.